AKP MKYK üyesi Serdar Kılıç’ın doğa keyfi devam ediyor: Herkes sorguda o dağda

Tarihinde ilk kez bir seçimden ikinci parti çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP içinde alacağı kararlar merak konusu olurken, iktidara yakın Sabah gazetesi bugün, “AK Parti’de değişim zamanı! Kan ve ruh kaybına neşter” başlıklı bir haber dahi yaptı.

Tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alacağı kararlara çevrildi. AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar Yürütme Kurulunda (MKYK) radikal değişiklikler olması bekleniyor.

Sabah Gazetesi böyle duyurdu… AKP’de neşter zamanı… Kimler yolcuGüncel

SİYASETİN KEŞMEKEŞİ BİR YANA

AKP MYK, 31 Mart’ın ardından bugün ikinci kez toplanıyor. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

Ancak biri var ki yeşilin, ormanın ve doğanın tüm keyfini iliklerine kadar hissetmeye devam ediyor… TV yapımcısı, sporcu ve eğitmen Serdar Kılıç, aynı zamanda AKP MKYK üyesi.

YAKA KANYONU’NDA ORTAYA ÇIKTI

Instagram’da 716 bin takipçisi bulunan Kılıç, siyasetçi kimliğini sosyal medyada kullanmıyor.

Kılıç siyasetin tüm keşmekeşine nispet yaparcasına bu kez Isparta’daki Yaka Kanyonu’nda ortaya çıktı. Dedegöl Dağı manzarası eşliğinde kanyonda geçirdiği anları paylaşan Serdar Kılıç, kanyonla ilgili takipçilerine bilgi verdi.

Serdar Kılıç’ın paylaşımına çok sayıda beğeni ve yorum geldi.

AKP 17 BAKANLA İBB’Yİ ALMAYA ÇALIŞTI, O DAĞ BAYIR GEZDİ

AKP 31 Mart Yerel Seçimleri’nin son anına kadar yoğun bir çalışma içindeyken parti kurmaylarından sadece doğa programcısı Serdar Kılıç sahada görüntülenemedi.

Bu süreçte hem AKP hem de CHP kanadında il başkanları, genel başkanlar seçmenlerine seslenirken sürecin son anına kadar bir isim sahada değildi.

O isim Serdar Kılıç, AKP’nin 17 bakanıyla dahi yürüttüğü seçim çalışmasında yer almadı. Bununla beraber Kılıç, seçim sonuçlarına dair herhangi bir paylaşımda da bulunmadı.

SERDAR KILIÇ KİMDİR

1969 yılında dünyaya gelen Kılıç, 1976-1979 Mukavemet kayağı Cross Country kayak eğitimi aldı. 1980-1989 yıllarında Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik Faaliyetlerinde bulundu.

1990-1991 yıllarında Temel Dağcılık Eğitimleri gördü, yurt içinde ve yurt dışında birçok dağ tırmanış gerçekleştirdi.

ODTÜ jeoloji mühendisliği eğitimine devam ederken, bu bölümden beden eğitimi ve spor bölümüne geçti ve 1995 senesinde buradan mezun oldu. Yüksek lisansını Spor Organizasyonu ve Yönetimi üzerine yaptı.

Bu dönemde, Egzersiz Fizyolojisi, Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı gibi konularda sertifikalar aldı.

Çeşitli spor dalları eğitimi alan Kılıç, 1993 yılında Türk Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’nda 100 kiloda birinci oldu.

1994 senesinde Üniversitelerarası Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda +90 kiloda 3’lük elde etti. 400 metre Sprint Koşu Türkiye 3.lüğü, Basketbol Üniversite şampiyonlukları, salon ergometre 1.likleri, kano ve rafting şampiyonlukları aldı.

Kurum içi takım çalışması ve kurum sadakati amaçlı ve 5 yıldır geniş katılımla devam eden kurumsal basketbol ligi Business League’i kurdu.

Gore-Tex Test ve ürün geliştirme maksatlı Güney Kutup dairesinde 21 gün -60 C de yaşadı. 20’li yaşların sonunda “Wolftrack” şirketini kurdu, 2008 yılı sonuna kadar 20.000’in üzerinde orta ve üst düzey çalışana; liderlik, grup dinamikleri, iletişim ve motivasyon ağırlıklı eğitimler verdi.

2000 senesinde Türkiye’deki ilk 9-17 yaş çocuklar için ’Serüven ve Doğa Sporları Kampı Camp Wolftrack’i (Doğadaki Çocuk) kurdu. 2016 yılında 2. Kara Havacılık Alayı’na bağlı Helikopterli Muharebe Arama Kurtarma Bölüğü’nde eğitim verdi.

Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi öğretim kurumlarında öğretim görevlisi olarak çalışan Kılıç, üniversitelerde Liderlik ve Grup Dinamikleri, Rekreasyon Yönetimi ve Doğa Sporları gibi dersler verdi.

1998’de Camel Trophy’nin İsveç’teki elemelerine katılıp 20 Ülke sporcuları arasında fiziksel etaplar ve navigasyon şampiyonu oldu.

Takım çalışması, liderlik, iletişim, risk alma, takım halinde başarılı olma konusunda yeteneklerin geliştirildiği ve test edildiği ve Adriyatik Denizi’ni kürekle geçtiği Eco Challange, Camel Trophy, Terra Incognita, Trans Jebel Sarhro, Dünya Navigasyon Şampiyonası vb. dünya genelindeki serüven yarışmalarında takım lideri olarak Türkiye’yi ilk kez ve pek çok kere temsil etti.

Zor arazi koşullarında arama kurtarma ve hayatta kalma eğitimleri verdi. Birçok kez kurtarma operasyonlarında yer aldı.

2008-2009 arasında Sky Türk kanalında “İçimdeki Doğa”, 2010-2011 yıllarında NTV’de “Doğada Tek Başına”, 2011’de yine NTV’de “Doğada Çocukla”, 2012’de NTV’de “Doğada Tek Başına Dağ Evi” ve 2014’te hala devam etmekte olan TRT Haber’de “Doğadaki İnsan”, TRT Belgesel ’de ise “Ulak” isimli belgesel programlarının yapımcılığını ve sunuculuğu üstlendi.

Bu programlarda, doğada nasıl hayatta kalınacağına dair eğitici bilgiler vermekteydi. Aynı zamanda Sarıkamış Harekâtı ve 30 Ağustos Büyük Taarruz gibi insan-doğa arasındaki mücadeleyi anlatan bir belgesel serileri hazırladı.

Ne miting telaşı ne sandık heyecanı… Dağda başladı dağda bittiGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir